| Sparkii a întrebat:

Buna sunt clasa a 8 a si ma asculta din formure la algebra stiu doar una (a+b)=a2+2.a.b.b2 pe celelalte nu le stiu hellp me daca nu o sa le invat o sa imi dea 4 crying(( spuneti-mile pe toate va rog de clasa a 8 a primul semestru

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Http://www.e-formule.ro/wp-content/uploads/formule-de-calc-prescurtat.htm le gasesti pe toate aici, daca vrei si explicatie cauta pe ytb : clasa a 8 exerciti cu formule de calcul prescurtat. Multa bafta, si inca cv, invata si ordinea efecturii operatiilor, si chestia aia cu + si += - ||| sau - cu - = + etc, sper ca te-am ajutat si multa bafta, vezi ca acolo sunt formule si pentru alte clasa, doar primele 5-10 sunt mai importante.

| Sparkii explică (pentru AlexDFY):

Mssss

| AlexDFY a răspuns (pentru Sparkii):

Npc, ce nota ai luat?

| Sparkii explică (pentru AlexDFY):

9, big grin msss multtttttttt

| AlexDFY a răspuns (pentru Sparkii):

Bravo, si cu placere bro