| c9Mihai a întrebat:

sunt in clasa a 12-a si vreau sa dau la armata, doar ca nu stiu unde si mai exact care sunt examenele, probele pe care trebuie sa le dau, am cautat pe internet dar nu am gasit nimic care sa ma lamureasca.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe site-ul oficial al M.Ap.N. gasesti cariera militara, acolo gasesti toate scolile militare sau conditiile spre a deveni militar profesionist. Poti intra pe site-ul oficial al fiecarei scoli si vezi Admiterea 2016. Daca nu este inca afisata te poti uita la Admiterea 2015, cam asa o sa fie si anul viitor.
P.S. Am puternica impresie ca nu ai cautat nimic pe internet, nu se putea sa nu gasesti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"... vreau sa dau la armata... " =))

La ce "armata" vrei să dai?
La vreo Academie/Facultate sau la o Şcoală Postliceală?

N-ai dat detalii!
Sau ar trebui să GHICIM? :))

Vezi detalii despre Academiile/Facultăţile/Universităţile militare în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ca-exista/

Toate cele bune!

| ciprian1987 a răspuns:

Salut! Trebuie sa mergi la casa armatei sau centrul militar zonal si acolo te lămuresc ei tot ce trebuie făcut.