| Nini_6708 a întrebat:

Sunt in clasa a 6a, trec a saptea.Nu stiu de ce dar anul asta am avut note mult mai proaste decat anul trecut.Si in anii trecuti am fost printre primii din clasa.sad De ex anul trecut am luat premiul I, iar anul asta iau mentiunesadSi am invatat tot anul.Am invatat la fel de mult ca anul trecut. Pur si simplu la teze am facut "mici" greseli care m-au costat cam mult.Nu m-am putut concentra.Parca as fi cazut in cap.Nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Unii mai slabi ca mine au luat medie mai mare.mama zice ca asta e capacitatea mea, ca nu pot mai mult. Dar eu stiu ca pot mult mai mult.Va rog ajutor.Toti sunt dezamagiti de mine.Nu mai suport. Sper ca asta sa fie doar un an cu foarte mare ghinion.Doar atat.

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Vrei sa stii mediile mele 5-8?
9, 80 9, 68 9, 41 9, 39!
Motivul? Adolescenta, prietenii, alta viata, alte griji. E ceva cat se poate de normal.
Chiar asta e capacitatea ta. Stiu o fata care are 10 pe linie, toceste tot timpul, nu prea are timp de iesiri s. a si stiu alta fata care are tot 10 pe linie, e atletica, e frumoasa, iese tot timpul, are multi prieteni s. a! Intelegi?

| Kodokuna a răspuns:

Pot fi si profesorii de vina.si eu am invatat mai mult anul asat dar iata ca am medii de 8, medii de 9, fata de anul trecut cand am avut o singura medie de 9.de asta spun, poate si prfesorii de anul asta au avut alte metode.

poate ca la teze ai avut emotii.de fapt, e cam imposibil sa nu ai emotii.sunt multe persoane care au impresia inainte de un examen ca le stiu pe toate, ca or sa ia 10, si cand incepe examenul isi pierd capul din cauza emotiilor.nu te descuraja, ai incredere in tine, dupa cum ai spus, stii ca poti mai mult.

| Xonia a răspuns:

Asa am patit si eu
Eu trec a 8a, si anul asta e fost tare greu...

| Lolittaa a răspuns:

Iti pot garanta ca este foarte greu in clasa a7a eu am trecut a8a acum stiu ce inseamna dar ca si la mine de altfel se fac diferente am un coleg caruia i se gaseau greseli destul de mari si totusi nu i se scadea prea mult dar mie la orice punctulet mi se scadeau 50 de sutimi e greu dar asta e lumea asta e viata eu ma bucur mult ca pe munca mea am iesit cu o miedie de 9, 61 in clasa a7a

| LoveMe a răspuns:

Heii si eu cred ca asta s`a intamplat si cu mine.adica nah
in anii trecuti aveam media generala peste 9, 50 iar acum am avut 9, 17
sigh

nah
asta e nu putem fi perfecti.

fundita? please please

| Nini_6708 explică:

Va multumesc tuturor, oricum.Ma bucur ca mai exista oameni cu suflet in lumea asta.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun... daca ai o alta activitate in plus pe langa scoala poate sa fie si asta sau esti cu gandul in alta parte mereu.Pai asta este, acum nu mai ai ce sa faci. Incearca sa inveti mai bine in celalalt an scolar.Asta depinde si de concentrare.Mai bine nu te mai gandi... bucura`te de vacanta pentru ca daca la anul vrei sa ai note mai mari nu o sa mai ai prea mult timp de relaxare. pupici [nu fi descurajata]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am patit si eu, in clasele 1-4 am luat numai premiul intai si acum iau premiul doi