| Ajutor722 a întrebat:

Sunt in clasa a V a si cam in 2-3 saptamani trebuie sa prezint un proiect despre Carol cel Mare la istorie. Dna. Profesoara ne-a spus sa prezentam proiectul original(nu pe foaie mare cum faceam pana acum) si sincer sa va spun nu am de unde sa ma inspir. Va rog ajutati-ma. Doresc doar sa imi spuneti cum sa il prezint cat mai ingenios. Macar sa iau nota 8. Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Dacă te duci pe Google, la articolul „Carol cel Mare", găsești zeci de articole despre acest subiect, din care poți încropi ( fără să copiezi) un material referitor la întemeietorul statului francilor.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La clasa a V-a se învață Istoria Evului Mediu?
Și ce înseamnă proiect despre Carol cel Mare? Ce trebuie să conțină acest proiect?

| sabin89 a răspuns:

"nu pe foaie mare cum faceam pana acum"
Da' cum? Pe foaie mica?

| Bianca1001Bia a răspuns:

Cauta pe net, scoate imagini despre el, fa un poster mare cu si despre el