| Miaw21 a întrebat:

Sunt la sfarsitul clasei a 9-a si as vrea sa ma transfer de la anul... S-ar putea la inceputul clasei a 10-a? Am cautat informatii pe net dar nu am gasit. sad Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face cerere de transfer si o sa te transferi daca transferul este aprobat de Consiliul de Administratie al liceului la care vrei sa mergi si aviazat de CA al liceului la care esti acum. Daca schimbi profilul va trebui sa dai si eventuale diferente si doar daca reusesti la ele se definitiveaza transferul.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Te interesezi la secretariatul de la liceul pe care il vizezi. daca te accepta, faci o cerere de transfer catre vechea scoala ca sa-ti permita transferul.Alte insructiuni primesti de la cele doua secretariate.

| γиαჯ a răspuns:

Normal ca poti! Trebuie sa iti faci dosarul prin luna august cred. Asa face un coleg de-al meu. E din Maramures:*