| Diana2371 a întrebat:

Tocmai am trecut clasa a 8-a, sunt din Bucuresti si planuiesc ca la sfarsitul clasei a 9-a, sa obtin o bursa de studiu in SUA sau Anglia, dar nu stiu exact in ce licee din Bucuresti pot obtine asta? Mentionez ca momentan, in scoala generala am mediile generale 9.92, 9.86 si 9.97, si stiu engleza aproape la perfectie. Vreau sa ajung la un liceu de renume, cu media de admitere mare, dar din nou, am nevoie sa stiu in care din ele e posibila bursa de studiu de care am nevoie?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bursele nu le dă liceul. Pe situl ambasadei găsești programe de schimb de elevi de liceu.