| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare : Cand se fac mediile la matematica optional se aduna si cu notele de la matematica?

Răspuns Câştigător
| BTWIN a răspuns:

Media la matematica optional se face la fel ca la orice alta materie la care nu dai teza.Aduni notele si imparti la cate ai.

| anonim_4396 explică (pentru BTWIN):

Da stiu dar ma refeream la de exemplu ai doi de zece la mate obtional si si inca doi de zece la metematica atunci media la mate obtiobal se face diferit sau o aduni cu nota de la mate?

| BTWIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la mate ai si teza si ai alta formula pentru medie iar la optional mate faci normal, cum ti-am spus.O sa ai o medie la optional mate si una separata la mate.