| RedTMS a întrebat:

Am o întrebare la care nu multi dintre voi stiu sa răspundă?!
Nu de demult am văzut un video de la un englez care vorbea despre un "cuvânt" anume. Am auzit că acel cuvânt este interzis în orice videoclip de pe YOUTUBE. Si acum va întreb pe voi: Știe cineva care este acel CUVÂNT misterios? (Sunt foarte curios) VA ROGG?!

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Este ''N''- word-ul! Adica nigga! Nu ai voie sa spui acest cuvant daca nu esti negru sau ceva de gen! Este ca si cum ai spune ca romanii sunt jegosi sau tigani!

| Danişor a răspuns (pentru Clorox):

Bai poti sa il folosesti in gluma! big grin Cuvantu' care nu ai voie sa il spui este de fapt ''Nigger''! big grin

| Clorox a răspuns (pentru Danişor):

De parca nu-i tot aia, este ca si cum nu ai voie s-o faci pe una cur6va dar ai voie s-o faci tarfa!

6 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

E cuvantul ''Nigga'' mai exact.Defapt se poate folosi, oamenii negri il folosesc intre ei! big grin Cuvantul care de fapt este interzis este ''Nigger''. Cuvantul ''Nigger'' este folosit de persoane rasiste etc! big grin Funda? big grin

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Pai eu am auzit la scoala despre cuvantul "tzigan". Zice ca in Marea Britanie nu e voie sa le spui asa. Cred ca la asta se referea. Mai asteapta raspunsuri. Fundita?

| SorinelF86 a răspuns:

In statele unite este interzis sa se foloseasca cuvinte rasiste de genul negru sau cioara in institutii publice la tv, radio, ziare, adica il poti folosi dar te poti trezi cu procese penale. este interzis pentru ca negrii au suferit multe in perioada sclaviei

| Danişor a răspuns (pentru SorinelF86):

Well yeah you're right m8, but the word you're not allowed to use it's actually ''Nigger'' so yeah! big grin