| dianaflaviapwp a întrebat:

am o mare frica mai e putin si incepe scoala, clasa a7a si am auzit ca e tare grea .....ati putea sa imi spuneti cum vi s.a parut voua si ce medie va iesit daca vreti happy

Răspuns Câştigător
| Elvissy a răspuns:

Nu ai de ce să te îngrijorezi. happy Şi mie mi-a fost frică, în special pentru că am schimbat şcolile, iar în clasa a 7-a m-am trezit într-o cu totul altă lume, dacă pot spune aşa. A fost greu până m-am acomodat, media mea a fost puţin mai mică pentru că profesorii doreau mai mult din partea mea, iar eu eram obişnuită cu puţinul - de la şcoala precedentă. Dar la tine sunt sigură că va fi bine, în primul rând pentru că e clasa a 7-a. Chit că vor fi unele lucruri noi cu care te vei întâlni, profită de şcoala generală până mai poţi. Dacă îţi stabileşti un program cât de cât ok (să ai grijă să incluzi şi învăţatul, dar şi relaxarea), totul va fi perfect, ai să vezi. Plus că, mai e ceva timp până atunci, deci concentrează-te pe frumoasa vacanţă.; D Îţi doresc succes.

| dianaflaviapwp explică (pentru Elvissy):

Iti multumesc mult! :* mai am o intrebare tu cum ai fost dimineata sau dupa-amiaza? eu din clasa a 7 incep sa fiu dupa-amiaza si imi e frica ca nu ma voi descurca sau acomoda cu noul program?

| Elvissy a răspuns (pentru dianaflaviapwp):

Va fi puţin greu la început, ce-i drept, dacă doar dintr-a 7-a începi să mergi după-amiază, dar te vei acomoda repede. Şi, în primul rând, vei avea timp de învăţat dimineaţa (când ai mintea mai limpede şi se presupune că poţi ţine minte lucruri mult mai uşor - fiecare are orele sale la care se descurcă mai bine), iar în al doilea rând vei putea dormi mai mult. Ăsta a fost cel mai important lucru pentru mine, odihna. laughing Va fi bine, vei vedea, este doar clasa a 7-a. Nu-ţi face griji. Doar ţine-te de învăţat şi nu uita că poţi face destul de multe lucruri dacă eşti atentă, doar.

12 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Imi amintesc ca a fost foarte usoara si eu nu ma prea omor cu invatatul, m-am descurcat cel mai bine, matematica e super, lectii usoare daca esti atenta

| Misfits a răspuns:

Daca tu scrii "va" in loc de "v-a" e clar ca o sa fie grea, multa bafta!

| andy95summer a răspuns:

Stai calma, clasa a 7-a ii foarte usoara(medie 9.94),stai sa ajungi la liceu, atunci sa te speri happy

| ale153 a răspuns:

Mie mi s-a parut ca cea mai grea clasa din gimnaziu este clasa a 7-a pentru ca este destul de multa materie. Nu trebuie sa iti fie frica pentru ca la urma urmei este doar scoala. Daca inveti constant nu vei avea probleme! Eu am avut 9.35. Succes! happy

| OohAnamaria a răspuns:

Cand am trecut in clasa a VII-a toti profesorii si toti prietenii mai mari mi-au spus ca este cel mai greu an.Dar nu a fost asa.Mie, clasa a VII-a mi s-a parut cea mai usoara si cea mai faina.Am terminat cu media 10(fix). Trebuie doar sa fii atenta si sa-ti placa sa inveti.Nu te lua dupa altii.Fiecare om vede lucrurile in felul lui.Succes!

| RoBByi96 a răspuns:

Clasa a 7-a este in opinia mea decisiva pentru viitorii liceeni. Practic este ultimul an de copilarit, fiindca in a 8-a ai testarea nationala, iar apoi vine liceul, care ridica stafeta. Deci, in concluzie, distreaza-te cu copilariile cat mai poti, pentru ca apoi nu vei mai avea timp si ajungi la o alta parte a vietii. Btw in a 7-a am avut 9.14 media, cea mai mica din gimnaziu. Succes!

| Sebastian_Dascalu_1998 a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorzezi, asa eram si eu in a 7, e usor si la sfarsitul clasei 7 profesori spuneau ca a fost cea mai grea clasa dar a fost foarte usoara, materia medie, media mea a fost 8, 98 sper ca ti am fost de ajutor

| mahomie4life a răspuns:

Stai calma, necesita doar putin mai multa atentie, e usor atat timp cat inveti, concentreaza-te si vei reusi! Media mea a fost 9.97.

| Anonim00000000000000 a răspuns:

Clasa a 7-a a fost mai dificila pentru mine, deoarece nu imi place chimia foarte mult, dar nu a fost exagerat de greu. Cred ca o sa te descurci destul de bine! Eu am avut media 9, 83. Nu trebuie sa iti fie frica, deoarece e la fel ca pana acum. Succes!