| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire:Sunt clasa a 8a si vreau sa ma inscriu la un liceu de mate-info visul meu este sa fiu programator (ma intereseaza foarte mult si imi dedic timp pc-urilor). Si as vrea sa stiu daca se merita sa intru daca sunt un copil de 6.50-8 la matematica.Deoarece nu as vrea sa ma transfer daca nu fac fata. Sunt dispus sa imi dedic mult timp dupa intrarea in liceu studieri.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă acum, în şcoala generală, eşti de 6, 50-8 la Matematică, atunci NU vei face faţă cerinţelor de la Matematică-informatică sad

Această specializare este cea mai GREA!
Se face Matematică M1 ( cea mai complexă/grea ca nivel ), faci multă Informatică, etc.

Dacă nu eşti "strălucit" la Matematică, NU îţi recomand această specializare!

Toate cele bune.

| GeniusExtreme a răspuns (pentru bursuc001):

Hey apreciez raspunsul tau si cred ca o sa ma dau la filologie deoarece nu as vrea sa parcurg anul cu dificultati.O sa vad in examene daca o sa iau macar 8 la matematica si 7-8 la romana o sa ma duc la mate info daca o sa iau 7 la matematica si 7-8 la romana ma duc la filologie. Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru GeniusExtreme):

Cu plăcere happy

Mult SUCCES!

O seară frumoasă.

3 răspunsuri:
| GeniusExtreme a răspuns:

Oricum examenul a fost usor am luat 9.15 matematica si 7.65 romana multumesc pentru raspunsuri.