| anonim66231 a întrebat:

am si eu o întrebare care am văzut-o tot pe TPU si chiar sunt si eu curios,oamenii care s-au născut orbi,nu au vazut nimic niciodată practic, ei ce visează? Doar sunete?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Asa cum spunea si cineva mai sus viseaza in sunete si sentimente, insa viseaza si imagini si persoane, insa acestea arata asa cum isi imagineaza persoana respectiva ca arata. De asemenea, fetele lor nu sunt la fel de clare precum le vedem noi in vise.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni care s-au nascut orbi viseaza sunete, sentimente si alte simturi gen misrosuri "atingeri" happy cei care au devenit orbi pe parcurs viseaza imagini