| alex123789 a întrebat:

Am si eu o intrebare de logica spusa de un prof, suna cam asa trei prieteni stau unul langa altul iar fiecare are in fata cate un magazin, fiecare vrea sa aiba propriul drum la fiecare magazin fara ca drumurile sa se intersecteze, are cineva o idee?
http://gyazo.com/9a1d7097804a12e489804329379b3539

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie merg toti trei in acelasi timp la acelasi magazin(dar aici apare contradictie cu "fiecare vrea sa aiba propriul drum") sau decalat dar tot la acelasi magazin.
Solutia asta o vad eu, sper ca am inteles bine problema si sensul cuvintelor.