| daniel176 a întrebat:

Am terminat liceul anul asta dar in primavara eram 100 % convins sa nu dau bacul, nu l am dat... Acum intrebarea mea este pot sa dau bacul la anul? iar daca iau doar la 2 materii sau la una la restul pot sa dau in timp si sa l iau in 2 3 ani big grin? Exista un site de unde pot invata la romana si bio? la matematica presupun ca am nevoie de mediatii. multumesc

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi da BAC-ul în următoarele sesiuni ( nu există o limită de timp după sau până la care poţi da )!
Primele 2 sesiuni sunt gratuite, următoarele trebuie plătite!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......cat-si-la/

Toate cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Il poti da oricand bac-ul, dar cel mai normal ar fi sa iei la toate 3 materiile!winking

| daniel176 explică (pentru Eastwood):

Parca mai usor mi se pare sa invat fb la o materie, adica sa le iau pe rand big grin

| Catalin0486 a răspuns:

Poti da bacul oricand! si peste 10 ani! cat despre expirat, nu iti face griji, o data ce ai luat 5 la o materie acea materie ramane pe veci trecuta. tine cont ca poti lua 5 la 2 materii dar la a 3-a trebuie sa iei 7.

| daniel176 explică (pentru Catalin0486):

Deci aveam sanse mari... ce rau imi pare, dar de ce trebuie 7 la a 3 a materie?

| Ana268086547 a răspuns:

Poti da oricand bacul. Doar la 2 materii nu fara sa dai si la restul. Si sa stii ca fara tot bacul *adica la toate materiile la care se da in functie de profilul terminat nu primesti diploma deci nu te poti angaja. Si la romana ar trebui meditatii nu prea merge fara iar la biologie iti da ce ai invatat, iei si tu cartile la mana "))

| daniel176 explică (pentru Ana268086547):

La romana in simualare am scos 5.40 rolling on the floor si nu am invatat, eu zic ca poate ma descurc big grin