| Alin_Mihai_1999 a întrebat:

Am un tel(Alview p5 emagic) si vreau sa stiu de ce nu am calitate hd pe Youtube(in aplicatie). Am maxim 480p si vreau sa vad hd.E asa pe toate telefoanele sau ce trebuie sa fac?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calitatea (rezolutia de redare) a filmelor se calculeaza automat in functie de viteza de prelucrare a telefonului precum si in functie de viteza internetului. Poti incerca sa maresti manual rezolutia, dar e posibil sa mearga sacadat.

| Alin_Mihai_1999 explică (pentru Bula):

Pai si cum o maresc?

| Neagu_Ionut_1996 a răspuns (pentru Bula):

Nu neaparat eu si un prieten avem acelasi model de telefon(Allview p6 life) si mie imi merge 720p si lui 480p...probabil e de la soft

| Bula a răspuns (pentru Alin_Mihai_1999):

Cand apare cursorul de redare, apare si o iconita ca o roata dintata. Dai click pe ea, apar rezolutiile posibile, din care cea aleasa de sistem este cu Auto. Acolo poti alege alta rezolutie, care este inca suportata.
Tin sa te anunt ca, NU toate filmele sunt incarcate HD!

| Alin_Mihai_1999 explică (pentru Bula):

Care rotita vorbiti, singura e aia de la 3 puncte unde scrie'raportati', o roata care scrie calitate(unde maxim e 480) si 'subtritari'

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Alin_Mihai_1999):

Marcheaza filtrul HD, daca apare butonul filtre sub bara de search dupa ce dai search, sau pur si simplu adauga HD langa cuvantul dupa care cauti

| Bula a răspuns (pentru Alin_Mihai_1999):

La "calitate".
Chiar daca la acel film apare doar 480p, poti intalni si filme cu 720p.
Insa va trebui sa ai si viteza de download de peste 20Mbps cand accesezi.

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Bula):

Eu am 6 Mbps si n-am problema asta

| Bula a răspuns (pentru Claudiu1905):

Am spus inainte: depinde atat de viteza internetului, cat si de echipament.

| Claudiu1905 a răspuns:

E asa pentru toate telefoanele si pentru toate aparatele mobile, in afara de laptop. Si daca ai o viteza de internet mai modesta, chiar si pentru PC, e politica Youtube. Inainte se putea schimba asta de la preferinte de pe profilul tau de Youtube, dar nu cred ca mai merge. Dar ar trebui sa poti schimba rezolutia pentru fiecare clip in parte daca dai click pe rotita zimtata din dreapta jos

| BlueFox a răspuns:

Pai, telefonul nu are calitate mai mare de 480p.

| Alin_Mihai_1999 explică (pentru BlueFox):

Da' ce trebuie sa am iphone sa vad hd?

| BlueFox a răspuns (pentru Alin_Mihai_1999):

Nu, trebuie sa ai un telefon cu rezolutia de 1280x720. Si daca ai putea pune rezolutia de la 480p la 720p, nu s-ar vedea diferenta.