| KaiwithManu a întrebat:

Azi am luat 99 de puncte la un concurs, întrebarea mea este ca daca am luat atatea puncte se trece pe Faza JUDEȚEANA?

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

99 din 100, da.esti calificat

de la faza judeteana la faza nationala e mai complicat.pentru ca exista un numar limitat de calificari.de exemplu daca trebuie sa treaca 20, iar la concurs 20 au luat 100 de puncte si tu esti al 21-lea cu 99 de puncte nu mai treci.

| Anna0111 a răspuns:

Pai depinde care era punctajul maxim. Daca era 100 normal ca vei trece.
Bafta in continuare! big grin

| ysi a răspuns:

Da,poti trece pe faza judeteana.Eu am participat la olimpiada de matematica si am luat 89 de puncte si am trecut pe faza judeteana.Bafta in continuare!