| AnonimusGate a întrebat:

ce carte stiti care sa te ajute sa ai sub control o relatie cu o persoana de sex opus? (eu sunt baiat) gen psihologie cartea

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Una dintre cele mai bune pe care am citit-o cu placere a fost Nevoile lui, nevoile ei de Wiliam Harley Jr.
O alta ar fi Regulile Seductiei de Ellen Fein.
In final, Rescrierea regulilor de Meg Barker.

Spor la citit!

14 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Prea multe vise pe capul tau. Din cate am inteles din intrebare, tu vrei sa ai controlul la tot. Pai ori fata e chioara, proasta, urata sa te accepte asa, unde tu sa canti si ea sa danseze pe ''ritmul'' creat de tine, ori daca vrei una frumoasa si inteligenta, iti da cu piciorul din prima!

| Florentina9210 a răspuns:

Si vorbeste frumos cu mine, imbecilule. Eu nu te-am jignit! Si daca scapa de sub control, ce?

| AnonimusGate explică (pentru Florentina9210):

Se distruge. efectiv o relatie trebuie intretinuta sa stii cand o sufoci pe fata si cand trebuie sa i acorzi atentie.

| Roxin a răspuns (pentru Florentina9210):

Tocmai l-ai jignit. laughing
Omul nu vrea sa aiba ''control'' asupra fetei (din nou esti feminista si consideri ca sunteti de neatins)
Daca nu te luau degetele pe dinainte, intelegeai ca omul vrea sa isi faca relatia mai buna, mai frumoasa, sa evite certuri, scandaluri, sa le trateze in mod diplomat si corect, nu sa o controleze pe felina in cauza.
Relaxeaza-te, esti prea crispata. Daca tu ai intalnit doar barbati/baieti care si-au batut joc de tine, e doar vina ca ai acceptat si ca iti gasesti din astia, nu vina noastra, a celorlalti. Asa ca, inceteaza sa ne mai bagi pe toti in aceeasi oala, devine penibil.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sub control? Te referi sa fi tu cocoselul in relatie? Nu e bine man. poate uneori e bine dar alteori erau, Unele fete nu vor sa fie dominate nici de parinti ei dar nici de iubitul ei.

Dar daca vrei sa ai totul sub control in relatie adica ca relatia sa mearga bine,
1. Nu o lasa deloc cand se enerveaza, chiar daca e nervoasa mai inveti cate ceva despre ea.
2. Invata sa o apreciezi asa cum e ea, Nu ii spune subtil cum sa devina si ce sa faca cu viata ei.
3. Aici nu trebuie sa inveti nimic, doar trebuie sa fi capabil sa simti unele sentimente pentru ea, nu cele pentru sex, nici alea ca esti plictisit si ca iti pierzi timpul cu ea, sau ca vrei sa uiti o alta fata. Nu merita sa o minti pe fata cu cuvinte de iubire pe care nici nu le poti simte.
4. Toate lucrurile minore pe care tu le ignori si ea nu le ignora conteaza pentru relatie, o mentine sub control unde trebuie.
Sincer nu ai nici o carte de care sa te invete sau sa iti imbogateasca ceva. Nu trebuie sa devvvviiiii Mr.Perfectus ca sa poti mentine o relatie sub control. Dar totusi la acest "control" este o limita, uneori se va pune la incercare acest control in relatie. Dar toate cele bune. Si inca ceva. Nu ai nevoei de 10 relatii ca sa inveti cum e intr-o relatie. ai nevoie doar de o relatie care sa fie RELATIE nu o joaca de sentimente ca sa inveti cum e o relatie cu adevarat. Lasa cartea si pune-te sa o citesti pe fata ca sa inveti cum sa mentii o relatie pe linia de plutire.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Cum vrei sa menti o relatie, cand uite cum vorbesti cu alte fete. Dai dovada de nesimtire.

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Mersi pentru sustinere! happy

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Mereu te voi sustine! XDD

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Stiam ca ma pot baza pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura care de care stiu eu este "biciul".Nu stiu de cine este, dar functioneaza 100%.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Defineste ''control'' ca sa stiu ce-ti recomand.
Astept.

| AnonimusGate explică (pentru Roxin):

In sensu sa ti relatia sub control sa eviti certurile sa poti sa intelegi femeia mai bine

| AnonimusGate explică (pentru Roxin):

Multumesc mult

| Roxin a răspuns (pentru AnonimusGate):

Cu mare placere! Sper sa iti fie de folos. Pentru sfaturi sau doar conversatie legata de subiectul in cauza, imi poti scrie oricand. Raspund cu placere!

| Roxin a răspuns (pentru AnonimusGate):

Una dintre cele mai bune pe care am citit-o cu placere a fost Nevoile lui, nevoile ei de Wiliam Harley Jr.
O alta ar fi Regulile Seductiei de Ellen Fein.
In final, Rescrierea regulilor de Meg Barker.

Spor la citit!