| CraciunFlo a întrebat:

Buna TPU
ce parere aveti despre profilul de stiinte sociale?

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E un profil bun pentru cei ce vor sa dea la psihologie,sociologie,stiinte politice,stiintele comunicarii, drept, asistenta sociala, istorie, geografie etc
In a 11 nu vei mai face chimie, fizica si biologie.Matematica vei face dar doar 2 ore pe saptamana.
Se face multa istorie si stiinte umaniste de genul psihologiei, sociologiei, economiei, filozofiei etc

| neutrino a răspuns:

Este o alegere foarte buna pentru cei care nu vor prea multa fizica si matematica.

| CraciunFlo explică:

Da sunt in a 8-a..si nu vad legatura intre medicina si stiinte sociale

| CraciunFlo explică:

Si ce facultati as putea sa urmez dupa acest profil?

| Elisa793 a răspuns:

Esti clasa a 8-a? Si eu sunt clasa a 8-a, iar acest profil este una din variantele mele. Daca vrei sa te axezi mai departe pe medicina, e foarte bun profilul.

| Zacase a răspuns (pentru Elisa793):

Tu zici de SN, nu SS, just saying...