| thedream a întrebat:

Buna,TPU! Ce se intampla cu cei care vor sa mearga la liceu si nu au participat la evaluarea nationala? Sunt sanse sa fie repartizati anul acestafara a sustine aceste examene? Si daca da,cum, cand?

Răspuns Câştigător
| FaraSareDoi a răspuns:

Legea spune ca,, candidatii carora nu li se poate calcula media de admitere, intrucat nu au participat la Evaluarea nationala sau la examenele prevazute[...] vor fi repartizati de inspectoratele scolare, in perioada 6-7 septembrie 2013, dupa repartizarea celorlalti candidati. Repartizarea se face in ordine descrescatoare a mediilor de absolvire a gimnaziului." Fundiţă?

4 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai probabil ca da, dar vor intra la cele mai proaste licee

| schmoll a răspuns:

O sa prinzi loc la un profil mai slab gen stiintele naturi, si daca nu la licee tehnologice, alea sunt penale da na

| georgevali a răspuns:

E des intalnit da sunt repartrizati la locurile ramasa in general la liceurile proaste cu media de terminare a 5-8 clasele si repet locuri raman doar la cele mai proaste licee

| CătălinaAdina a răspuns:

Vor intra la liceele la care au mai rămas locuri libere ( dacă au mai rămas )winking