| SoranaCs a întrebat:

Cum decurge o corigenta pe toamna? in ce perioada se da? si ce trebuie invatat? Sunt clasa a 11-a. Astept raspuns urgent.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Examenul de corigenţă se dă din TOATĂ materia învăţată pe parcursul întregului an!
La examenul de corigenţă se susţine probă scrisă şi orală ( sau practică ).

Vezi alte detalii în "Secţiunea 2 - Examenele organizate la nivelul unităţilor de învăţământ", Art. 210-218 din R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Elevii care au rămas corigenţi dau examenul de corigenţă conform Planificării - vezi Planificarea la linkul :
http://www.isjneamt.ro/fisiere/comunicari/management/Nr._5308_-_2015.pdf

Data exactă pentru disciplina "x" o afli de la Secretariat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un test pe care il dai din materia din anul ala. laughing Nu-ti face griji.

| TelefonLg a răspuns:

La ce ramai de exemplu Romana inveti toata materia de clasa a 11-a si e la inceputul lui septembrie oricum ai 2 sanse daca nu iei din prima examinarea poti sa dai rexaminare din nou