| Editzelu a întrebat:

Cum poate Stephan Hawkins sa comunice avand in vedere ca este paralizat pe tot corpul? Ce jmecherie are si cum se poate folosi de ce are la inseamna?

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cu ajutorul scaunului ala in care s-a, uita-te si tu la un documentar cu el sau cauta informatiile pe google, le gasesti imediat.
http://www.hawking.org.uk/the-computer.html
Sper ca stii engleza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

A aratat ceva despre in filmul biografic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hawkins isi poate misca un piccapul.Are un calculator ultrainteligent si langa obraz are un mous in forma de bila. Cu obrazul misca acea bila precum miscam noi mousul cu mana. Pe calculator sunt afisate o sumedenie de cuvinte iar el duce sageata mousului cu obrazul la fiecare cuvant, eventual propozitii si apasa usor. Cel putin asa am vazut dintr-un documentar.

| IseeVoices a răspuns:

Iti recomand filmul The theory of everything, este o biografie a lui Stephen Hawking care a luat si un oscar pentru cel mai bun actor in rol principal.

| Editzelu explică:

La indmana * am vrut sa zic

| Editzelu explică:

Indemana