| WithoutInspiration a întrebat:

Cum pot studia la o facultate in strainatate? Cam ce-ar trebui sa contina foaia matricola? Si ce examene trebuie date?
Vreau cat mai multe detalii. Multumesc!

1 răspuns:
| Robert1999999 a răspuns:

Pai in primul rand, tebuie sa te intersesezi despre facultatea la care vrei sa mergi, pai in special trebuie sa ai Bacul luat cu cel putin 8, un dosar cu activitati extrascolare (olimpiade, participari, etc...), dosarul al gasesti la liceu, la secretariat, cam atat, aaa si inca ceva, sa cunosti limba in mod avansat, depinde la ce facultate vrei sa mergi happy