| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de perfectionism? Cineva de pe aici care trece/a trecut prin asta? Niste sfaturi practice / experiente de ale voastre ar fi DE PREFERAT. M-am saturat de articole despre perfectionism. Multumesc. Va iubesc!

2 răspunsuri:
| Dante30 a răspuns:

Umm... buna, de ce ai vrea sa scapi de perfectionism? Si eu sunt perfectionist de felul meu si sincer e un lucru bun, a vrea ca ceea ce ai, ceea ce faci sa fie mai bun calitativ vorbind e ceva normal, si te ajuta sa devi selectiv/a vizavi de multe lucruri unde alti poate s-ar multumi cu mai putin.

| TheDjoker a răspuns (pentru Dante30):

Cred ca nu stii de partea negativa a acestuia.winking