| roz90 a întrebat:

Daca am restante la o facultate si eu de fapt vreau sa ma inscriu la alta facultate, pot renunta pur si simplu la cea la care am restante?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti renunta oricand si sa te inscrii la alta facultate, daca reusesti la admitere, doar ca nu te vei putea inscrie pe loc bugetat.
Daca vrei sa te transferi va trebui sa vezi regulamentul facultatii la care vrei sa mergi, prevederile privind transferul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi renunţa oricând ( depui o Cerere de retragere )!

Dar, dacă te vei înscrie la altă facultate şi vrei "la buget", va trebui să PLĂTEŞTI taxele de şcolarizare ( pentru anii făcuţi la prima facultate ) dacă acum ai fost "la buget" sad

Toate cele bune!