| anndrada98 a întrebat:

Daca imi aleg profilul la liceu filo-engleza ce facultati pot urma... dar intrebarea mea este pot sa intru la facultatea de medicina? happy ( chiar daca nu dau bacul din mate ) Astept pareri... FUNDA :***

Răspuns Câştigător
| MonnicaM a răspuns:

Poti...daca inveti in plus.Din cate stiu eu, la filologie se face bio doar in a 9-a si a 10-a(si atunci doar o ora pe saptamana).

3 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Cu mate-info și filo nu ai ce căuta la medicină. Chiar dacă reușești să intri, nu vei rezista. Mergi pe Științe ale Naturii dacă într-adevăr vrei la această facultate. Știi câți mai rămân în anul 2 după trierea celor nepregătiți care au fost la alte licee? Chiar nu ai dori să știi...

| FaraSareDoi a răspuns:

Mai bine du-te la Stiinte ale Naturii, daca tu iti doresti sa urmezi Medicina. Te va ajuta.
Indiferent de profil, poti da la orice facultate doresti.

Ma

| anndrada98 explică:

Multumesc de sfaturile pe care mi le-ati dat happy :*