| naturecountess26 a întrebat:

Desi sunt a X-a, am stat sa ma gandesc ce facultate sa fac si m-am gandit la Drept( nu sunt sigura, poate pana in a XII-a alegerea se va schimba). Problema e ca sunt mate-info si nu fac atat de multa romana/istorie/geografie/economie precum as face la filologie, lucru care-mi creeaza o oarecare frica. Ceva sfaturi, idei? ( P.S. nu vreau politehnica...nu e de mine, aceeasi parere si pentru ASE)

1 răspuns:
| katy a răspuns:

Nu are nici o legatura profilul de la liceu cu facultatea.cand ajungi la facultate in primul an, oricum te ia de la zero, asa ca nu iti face griji si mergi spre ce iti place si ai inclinatie