| acinorev a întrebat:

Este vorba despre viitoarea mea meserie, desi sunt doar in clasa a VI-a. Imi place romana, biologia (fac botanica si zoologie deocamdata), sa citesc si sa scriu carti, sa compun. Poate ati spune,, scriitor" sau,, profesor", dar imi place si meseria de medic ORL (am avut recent ocazia sa le urmaresc actiunile si ma fascineaza). Eu sunt constiincioasa, atenta, invat bine si imi place scoala. Sunt mai serioasa. Deocamdata, ce job ati crede ca mi s-ar potrivi si de ce? Multumesc pentru parere!

P.S.: Stiu ca nu are nicio legatura, dar autosatisfactia imi poate afecta ciclul? Mersi mult de tot!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Putin mai tarziu se stabilizeaza interesele. Acum incearca sa vezi ce materii iti plac, sa participi la activitati si cursuri extrascolare.

| badearazvan a răspuns:

Stai calma asa eram si eu in clasa a 6 acum sunt a 10 si m-am schimbat mult inainte imi placea biologia romana, matematica, fizica acum imi mai place doar matematica si la celelalte am cazut mult. Deci mai bine mai astepti sa mai cresti si apoi te hotarasti

| Sebi200000 a răspuns:

Hei decide tu singur cand vei mai creste. Cu timpul vei vrea sa ai alta meserie. toate la timpul lor happy