| Anonimul5848 a întrebat:

TPU!

Ieri am sustinut examenul de evaluare nationala la limba si literatura romana! N-am gresit nimic, conform baremului, dar, am o intrebare: muzeul este o zona turistica? Am scris despre o intamplare la muzeu. Este bine? Am respectat toate cerintele compunerii!

Răspuns Câştigător
| ABCD122 a răspuns:

Da, este bine.
Eu am scris tot despre un fel de muzeu, iar profesoara a spus ca e bine.
Multa bafta la matematica!

4 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Care a fost tema de la literatura?
Prin extensie poti considera si un muzeu ca fiind,, zona turistica". Desi sensul principal al notiunii de,, zona turistica" trebuie sa fie de zona geografica, care include obiective, amenajari si faciliati turistice.
Un muzeu poate fi numit mai curind,, asezamint" turistic, sa mai bine-zis asezamint cultural cu valoare turistica.
Sper ca examinatorii vor fi multumiti de lucrarea ta.

Succes!

| PapushaDeCristaL a răspuns:

Muzeul nu este o zona turistica!

| anonim1508 a răspuns:

Da..eu zic ca este bine!