| Stepa91 a întrebat:

Buna TPU...Imi puteti sa imi spuneti titlul de poezi de a lui Marin Sorescu variantele 5,6.Funda

Răspuns Câştigător
| patricia1999 a răspuns:

Marin Sorescu - "Daca nu cer prea mult "
Marin Sorescu - Actorii
Marin Sorescu - Adam
Marin Sorescu - Adiacente
Marin Sorescu - Am vazut lumina
Marin Sorescu - Am vrut sa ma schimb
Marin Sorescu - Am zărit lumina
Marin Sorescu - Apa vie, apa moarta
Marin Sorescu - Arcada
Marin Sorescu - Ardealul, starea mea de spirit
Marin Sorescu - Biblioteca
Marin Sorescu - Boala
Marin Sorescu - Bunica si chibriturile
Marin Sorescu - Cercul
Marin Sorescu - Ceva ca rugăciunea
Marin Sorescu - Contabilitate
Marin Sorescu - De-a baba oarba
Marin Sorescu - Doi bureti
Marin Sorescu - Drumul

http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/s/marin-sorescu-8zudthd/

Aici vei gasi si versurile! Funda?

| Stepa91 explică (pentru patricia1999):

Multumesc mult, si vreau sa te mai intreb si ce poezi au fost date la bac in 2011 de ale lui Marin Sorescu

| patricia1999 a răspuns (pentru Stepa91):

Imi pare rau, dar nu am gasit ce poezii ale lui Marin Sorescu au fost date la bac. in 2011. Tot ce am gasit este asta http://infobacalaureat.com/opere-de-invatat-pentru-bacalaureat.html Sper sa te ajute tootusi!

| Stepa91 explică (pentru patricia1999):

Multumesc mult, mi-ai fost de mare ajutor.

| patricia1999 a răspuns (pentru Stepa91):

Ma bucur ca te-am ajutat!

| Stepa91 explică (pentru patricia1999):

Buna din nou,scuze ca iar te deranjez... Am de facut la Limba Romana sa fac un text argumentativ despre adevar "Cel mai mare pacat al oamenilor e frica,spaima, de-a privi in fata si de-a recunoaste adevarul' Mihai Eminescu, iar eu nu stiu sa fac acest lucru, ma poti ajuta.Imi trebuie minim 20 de randuri

| Stepa91 explică (pentru patricia1999):

Doar daca stii acest lucru

10 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Dragă Stepa91, Te rog mult, în loc de:

"titlu de poezi de a lui" m-aş fi bucurat mult dacă ai fi scris

"titluri de poezii ale lui".

Nu este greu deloc, trebuie doar puţină atenţie. Mulţumesc.

| Stepa91 explică (pentru RomulusMilea):

Multumesc frumos ca mi-ai atras atentia la felul cum am scris, data viitoare o sa fiu mai atent.

Răspuns utilizator avertizat