| cobra2229 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti de ce in calendarul de dsfasurare a Evaluarii Nationale pe data de 26 iunie mai arata inca o data proba scrisa la limba si literatura romana?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

26 iunie 2013 Limba şi literatura maternă - probă scrisă

Maternă. Deci, e pentru minorități... Românii n-au treabă azi.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți vedea programa completă pe www.edu.ro
Mult succes!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e o greseala, ori nu ai citit bine. E vorba de limba si literatura MATERNA si este valabil pentru cei de alte nationalitati.

| alextz99 a răspuns:

Nu stiu

| Valentynstefanutzu a răspuns:

Nu ai citit u bine, acolo scrie lb. si literatura materna, adica doar minoritatile, nu si noi romanii...
bafta la matematica! =D