| Sebi100 a întrebat:

Stiu ca este cam rusinos sa pun aceasta intrebare penibila dar poate ma va ajuta cu ceva Sunt in pragul disperarii, ca as putea ramane corigent la matematica pe vara pe primul semestru am 5 si notele de pe al doilea sem : am 2 3 5 6 +3 teza la mate mai am nevoie de 6 6 7, nu stiu daca e imposibil...Ce pot sa fac sa nu ma lase corigent, m-ar putea ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La cît de slab ești tu cu matematica, o corijare pe toamnă este cel mai benefic lucru.
De ce ar fi o catastrofă?
Te pui două luni cu burta pe carte ( la figurat, vorbesc) înveți, dai corijarea, promovezi examenul și la anul vei fi cel mai bun elev din clasă.
Dacă nu vei învăța acum totul din acest an, altă dată nu vei mai avea ocazia să o faci. Și va și mai greu pentru anii viitori.
Hai, curaj!
Un șut în fund înseamnă un pas înainte.
Spor la învățătură!

| tacitacitaci a răspuns:

Daca esti in generala, cu cateva smiorcaieli din partea parintilor catre profesoara, putin interes din partea ta si poate o mica atentie, treci. Daca esti in generala, in schimb, daca esti la liceu, treci si invata laughing

| Scorpiel a răspuns:

Cu parere de rau iti spun ca la calculele care le-ai facut cu siguranta ramai corigent...dar nu e bai, nu simti ca nu esti elev daca nu ai si tu o corigenta pe vara.winking

| corolav a răspuns (pentru Scorpiel):

Corect este : „ nu simți că ești elev dacă nu ai...".

| Sebastian_Dascalu_1998 a răspuns:

Inveti o lectie bine si spui sa te asculte,, si daca ramai corigent dai corigenta in toamna si treci(inveti pana atunci)