| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Sunt clasa 9, la profil de stiinte. Cate teze dau pe semestru si la ce?

Răspuns Câştigător
| Hemera a răspuns:

O sa dai la roma si mate obligatoriu + la alegere dintre biologie, fizica, chimie; 2 din cele 3.
Bafta happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce fel de "specializare" ( NU "profil" ) - Ştiinţe sociale sau Ştiinţe ale Naturii!

Bănuiesc că eşti la specializarea "Ştiinţe ale Naturii" la Colegiul Naţional "Ion Luca Caragiale" Ploieşti :)

La "Ştiinţe ale naturii" dai următoarele teze :
"* Teza la Limba si literatura romana
* Teza la Matematica
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere)
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere, alta disciplina decat cea aleasa anterior)" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune.

| bazuga2008 a răspuns:

Pai ai sa dai la mate, romana, chimie, biologie.deci ai 4 teze big grin sper ca te-am ajutat.