| Maria_Luciana_1999 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt clasa a 9-a(comert) si as vrea sa stiu ce vom face in cele 3 saptamani de practica la sfarsit de an...
1.Cate ore vom lucra?
2.Cei de la liceele economice, etc..primesc vacanta mai devreme sau?
3.Cand vom fi la practica, vom fi doar de dimineata sau?

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

La ce liceu ești?
Și eu sunt la liceu în clasa a 11 a tot cu profil economic. În legătură cu săptămânile de practică... depinde de profesor, de exemplu noi ne-am înțeles cu profesoara cu care făceam practică să venim jumătate de clasă într-o zi și cealaltă jumătate în altă zi. Stăteam 2 ore ( maxim 3 ) veneam pe la 10 și plecam la 12, iar în a 3 a săptămână nu am mai mers de loc ( nu s-a mai dus nimeni ). În orele de practică, nu am făcut mare lucru, stăteam în clasă iar profesoara ne preda sau pleca din clasă și lăsa un copil care să predea de pe o foaie.
Depinde de profesorul cu care faceți practică.