| PoisonedArrrow a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si maine dau bilingv la engleza, sunt din Iasi. Eu ma duc pe Mate-info intensiv info si nu o sa imi trebuiasca, dar lumea m-a sfatuit sa ma duc ca o sa ma ajute in viitor. E greu? Trebuie multa gramatica? Stiu destul de bine timpurile si formele verburilor dar la rephrase nu prea inteleg. Ma va ajuta pe viitor daca trec? Merci, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Onixuţa a răspuns:

Eu aunt la mate info intensiv info si e suficient de greu. Si tu vrei intensiv engleza? Asta inseamna 4 ore pe saptamana de engleza in loc de 2. Eu am 4 de info in loc de 2. laughing Daca iti place incearca! Iti tin pumnii! Succes LA examene!

5 răspunsuri:
| Clujean25 a răspuns:

Pe viitor nu te ajută cu nimic. Singurul lucru care te ajută pe viitor în domeniul ăsta e un atestat de limbă recunoscut de toată lumea. Dar dacă vrei așa ceva te sfătuiesc să îl dai pe la sfârșitul liceului dacă te simți în stare.

| Onixuţa a răspuns:

Te chinui in plus... Poti sa dai Cambridge daca esti bun LA engleza si faci un mate info simplu. Si asa e greu profilul. Dai bac la mate m1; romana; engleza; si ai de ales intre info bio chimie si fizica... Nu te ajuta mare lucru in Romania. Fa un CNI si iti da in atestat dupa ce termini. Faci bani buni din programare daca the intereseaza. Eu de exemplu aunt LA colegiul national de informatica far vreau sa merge LA psiho sau price fara matee.laughing)

| Onixuţa a răspuns:

Scuze dar scriu gresit de pe tableta

| PoisonedArrrow explică:

Merci, nu vreau intensiv engleza laughing. Eu ma refer daca ma ajuta la un CV sau ceva, eu ma duc doar ca sa il am pe viitor.

| PoisonedArrrow explică:

Am luat 7.80 laughing si asa nu ma duc mai epag