| guardian05 a întrebat:

Sunt in clasa a 12- a si sunt nehotarata in privinta facultatii. As vrea, daca doriti, sa imi dati sfaturi in privinta Universtitatii Politehnice din Bucuresti, la Facultatea de Chimie aplicata si UPG la Inginerie chimica. Astept pareri pro si contra. De ce credeti ca una din ele e buna sau nu e buna? Multumesc!

1 răspuns:
| matrix100 a răspuns:

Politehnica este o facultate grea, nu vreau sa te descurajez dar daca nu o sa te duci la cursuri, la seminarii si daca nu o sa inveti e posibil sa nu o termini. In schimb Ase-ul este o facultate mai usoara. Asta e ce stiu si ce iti pot spune. Acuma depinde si tu la ce materii esti bun, depinde cam in ce domeniu ai vrea sa lucrezi in viittor. Succes