| Yufeny a întrebat:

Sunt in clasa a x - a la filologie-bilingv limba engleza.Peste 4 saptamani incepe scoala si as dori sa imi dati o solutie la urm.problema.
As dori in clasa a XI - a sa dau CAMBDRIGE.Problema este ca proful meu de engleza de la clasa nu il intereseaza.El nu face nu face la scoala mare branza si nici nu prea da pe la ore.As putea sa caut un profesor dedicat si fac meditatie in particular? VOI CE SPUNETI?

Răspuns Câştigător
| Andreeac33 a răspuns:

Da, eu zic sa iti cauti din timp un profeor si sa faci in particular, daca cel de la clasa e pe nicaieri. :-s Cambridge-ul e un examen pentru care se invata din timp, iar pe langa meditatii, poti incerca exercitii online.

1 răspuns:
| Thira_Andrei_1998 a răspuns:

Daca ai nimerit un profesor care nu se ocupa mie imi pare rau de tine.Iti recomand sa vorbesti cu un profesor care sti ca a mai meditat elevi care au dat Cambridge-ul si sa il rogi frumos daca nu te mediteaza si pe tine.