| AndrutzaGirl a întrebat:

sunt in clasa a6-a si joi dau simularile la romana si engleza si vineri dau la mate,biologie si fizica,si imi este foarte frica, ce sa fac? Bineinteles ca vreau sa iau note mari. Vreau sfaturi sau sa ma ajutati! Astept raspunsuri cat mai serioase posibile.Va dau funda! :*winking

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Stai linistita, nu se intampla nimic grav. Uite ce se spune despre aceste simulari: "Elevilor clasei a VI-a, nu li se vor acorda note sau calificative, iar rezultatele obţinute nu se înregistrează în catalogul clasei. Acestea sunt valorificate la nivelul unităţii de învăţământ, prin elaborarea planurilor individualizate de învăţare, acolo unde aceasta se impune, precum şi pentru informarea părinţilor/reprezentanţilor legali ai elevului asupra stadiului formării şi dezvoltării competenţelor evaluate", se arată într-un comunicat al edu.ro.

| AndrutzaGirl explică (pentru ElenaSA):

Stiu,mersi de informatii dar trebuie sa iau totusi note mari! :*

3 răspunsuri:
| valeriu1900 a răspuns:

Tu vrei sa iei note mari sau parintii vor ca tu sa iei note mari?

| AndrutzaGirl explică (pentru valeriu1900):

Amandoua,ideea este ca chiar daca nu se trec notele in catalog nu vreau sa ma fac de ras si nota cea mai mica vreau sa fie 7winking