| JeffFantasy a întrebat:

Buna TPU.
sunt pasionat de spatiul cosmic mereu imi pun intrbari de gen : exista viata dincolo de stele, ce a fost inainte de big bang., exista teleportare cuantica, de unde vin oameni, de ce exista oameni negri si albi. Ce se afla intro gaura neagra. Acestea sunt cateva din intrebarile pe care mile pun zilnic.
la unele intrebari nici profesori nu stiu sa imi raspunda. Ajutatima la ce liceu si ce facultate sa aleg sa pot sa raspund singur la aceste intrebari. Sa ajut omenirea sa afle adevarul despre astea. Va rog ajutatima (sunt foare curioscsunt pe clasa.a7 a)

1 răspuns:
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Nu cred ca exista un liceu anume pentru asa ceva. Va trebui sa te multumesti cu profilul real de la un liceu normal. Din pacate, nu cred ca exista nici facultate de astronomie in Romania. Poti opta pentru o facultate de fizica unde mai gasesti cursuri de astrofizica sau poti face niste cursuri de acest gen. Insa nu cred ca vei primi raspunsuri la intrebarile tale. Cel putin, nu la toate.