| cristisoru09 a întrebat:

Sunt si eu clasa a 10-a si maine dau teza la romana.Am pregatit bine cam tot ce era de pregatit,dar mai am un mic dubiu.
Ne-a zis profesoara sa includem si o opinie proprie despre tema si viziunea in operele X si Y si habar nu am ce as putea sa scriu.
Ca sa dau un exemplu-opera Ion:temele operei-iubirea si pamantul,viziunea asupra lumii:pamantul este considerat un factor ierarhic in lumea satului...
Peste toate ideile astea,care evident sunt corecte, ce as mai putea adauga eu de la mine? Pentru ca tot ce era de spus deja a fost spus.Chiar ma incurca treaba asta.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe TPU nu se fac teme, asa sa stii.