| Soledad25 a întrebat:

TPU! Uite ca am reusit si am intrat la o clasa de filologie bilingv engleza. Sunt tare emotionata fiindca nu stiu daca ma voi acomoda cu profesorii, dar sper sa fie totul bine. Si, uite ca am o intrebare: ce geografie si istorie se fac pe clasa a 9-a la un astfel de profil, fara geografia Marii Britanii si SUA, respectiv istoria ei? Sau, daca este mult prea greu de spus, macar ce se studiaza la aceste doua materii? big grin Have a nice day!

3 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Si eu am fost boboaca anul trecut la acest profil, deci se face istoria si geografia ca si la clasa a 5, doar ca cu mult mai multe detalii.Succes la liceu!

| WalterWhite a răspuns:

Eu sunt clasa a 10 la filologie si parerea mea este ca este cel mai usor profil, la istorie si geografie am facut ceva din materia claselor 5-8 si doar cateva lectii noi. Depinde de profesor, eu la istorie fac u directorul scolii deci crying

| Cristinel_Cristi_1997 a răspuns:

Si eu sunt pe profilul asta si in a 9 a am facut istoria care am facut-o in clasele 5-7, iar la geografie la fel numai ca se mai adauga cateva informatii in plus.