| CastiCuMicrofon a întrebat:

Va rog daca ati putea sa imi spuneti cum sa invat o limba straina singur, fara ajutorul cuiva, si ce limba mi-ati recomanda, una care se invata usor (un site, un program sau ceva)
Mentionez ca am 14 ani, engleza o stiu destul de bine iar rusa si franceza nu imi plac.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns, nu pentru cel mai rapid.

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

1. Se scrie,, rusa si francaza nu imi plac''.
2. Intra pe site-ul www.livemocha.com pentru a invata o limba straina.
3. De unde sa stim noi ce limba straina ti-ar placea? Personal, ti-as recomanda una dintre urmatoarele: germana, spaniola, italiana.

| CastiCuMicrofon explică (pentru didiDia):

DidiDia
Am modificat imediat deoarece nu am vazut atunci cand am dat sa o public.
Si am trimis modificara inainte sa scrii tu mesajul dar nu au apucat sa o modifice.
Oricum vad ca stii gramatica.
PS: "francaza" big grin

missClumsy:
Nu prea am bani sa cumpar cursuri si sunt de la sat nu la oras.

2 răspunsuri:
| missClumsy a răspuns:

Invata germana.Suna misto. SAu daca vrei ceva mai simplu spaniola. Gasesti cursuri in magazine sau pe net. Cauta pe google.