| alexandramara a întrebat:

Vi s-a intamplat sa primiti o nota mai mica decat cea pe care credeati ca o meritati? si poate ati luat o nota mica la o anumita materie pentru ca nu v-a placut acea lectie?

Răspuns Câştigător
| XPraFF a răspuns:

Da totul vine de la creier! Activitatea ta cerebrala simte daca este o lectie captivanta precum una de romana sau, una plictisitoare, cum ar fi de mate, deci toate vibratiile tale aduc amintiri de la acea lectie in timpul testului. Sau in timpul testului ai putea uita tot, de exemplu: Ai stat ieri toata ziua invatand vreo 6 ore, din cauza emotiilor, azi la test nu mai tii minte nimic! Unii spun ca e "UNIVERSUl si KARMA" astea sunt doar baliverne! Sper ca te-am ajutat! Funda?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Da, normal. But who cares? Chiar nu-mi pasa de niste numere scrise pe un caiet

| Neo12 a răspuns:

Da, de nenumărate ori.
Profesorii din ziua de azi nu mai evaluează copiii aşa cum e normal.

| angemon500 a răspuns:

Da, de multe ori profesori ne acorda note din burta.

| jrockfreak a răspuns:

Da, de foarte multe ori. Asta se întâmplă din mai multe motive, cum ar fi: subiectivitatea profesorilor, cea a elevilor (dacă nu îi place metoda de predare sau nu i se potrivește, slabe șanse să miște), capacitatea de învățare pe care nimeni nu o are la fel, mai ești și tu distrasă din când în când etc. Eu sunt de părere că profesorul are un rol foarte mare în a te face să îți placă materia lui. Sau chiar dacă nu îți place materia, atunci metoda lui e atât de bună încât reții fără să vrei. Dar per ansamblu, asta este o problemă a cărei vină o împărtășește atât profesorul, cât și elevul.

| forthewicked a răspuns:

Da.

| Christinne_Lovely_1993 a răspuns:

Da, unii profi sunt cam dusi...