| lurixxx a întrebat:

Voi cum invatati mai usor formulele la metematica?

6 răspunsuri:
| Alecsyyya a răspuns:

Nu e asa greu. Eu le citesc, le repet, le scriu de multe ori pe foaie, apoi incep sa fac exercitii. Poti sa incerci si tu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin rezolvare de exerciții, sau pur si simplu le scriu de multe ori pe o foaie.

| Carmen100 a răspuns:

Sall! Eu invat parte cu parte si apoi le repet. Sau daca nu merge asa o iau logic si incerc sa inteleg ce scrie acolo. E bine ca am putina memorie vizuala si imi amintesc repede. Incearca sa le scrii pe o foaie cu rosu ce e mai important si cu albastru ce e mai putin imp. Succeswinking

| TashaUhm a răspuns:

Daca le-as invata`!laughing)
Dar ma chinui de 3 zile si nu retin nimic.`!laughing

| buburuza2007 a răspuns:

Scriele de multe ori pe foaie, unele se pot invata logic, matematica se invata cu creionul pe hartie, succes

| OnaOnna a răspuns:

Eu le citesc de mai multe ori pana imi raman in minte sau le iau asa logic... daca sunt lungi iau cate o particica cate o particica si le memorez, bine eu le citesc max de 3 ori ca am memorie vizuala si cand inchid ochii parca vad pagina de caiet si citesc de pe eabatting eyelashes