| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU vreau sa va intreb clasa a 10 a e grea? Sunt la profil tehnic si imi fac grij de matematica chiar vreau sa o inteleg.Este mai grea in a 10 a? Dar,in a 11, 12 a? Fizica si Chimia cum sunt? Va rog, ajutati-ma doresc sa dau la Politehnica si chiar imi trebuie medie mare. Stiti cumva o metoda sa invat matematica repede si bine?

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E greu daca nu intelegi/nu incerci sa intelegi. In fiecare an sunt noi lectii si vor fi din ce in ce mai grele. Pentru a invata mate, iti sugerez sa te duci la pregatire / sa faci teste acasa / sa cauti exercitii pe net (rezolvate, daca nu stii cum se fac) si repeti din ce ti-a predat pana acum profesorul/profesoara. Bafta!

| asperger3 a răspuns:

Buna.Eu am fost jumate de semestru intr-o clasa de mecanica.
Matematica sincer mi s-a parut gra pentru ca nu intelegeam.Fizica pe primul e destul de ok(nici grea dar nici medie)la fel si chimie.depinde profilul dar si profesorul.in al doilea semestru m-am mutat din cauza colegilor la filologie.