| deeaana16 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu un raspuns va rooog dau FUNDA... Care sunt asemanarile si deosebirile dintre lectura si jocul virtual?

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Asemanari :
- in ambele citesti laughing

Deosebiri :
-Jocul virtual este o pierdere de timp si nu poti ajunge la nici un rezultat, pe cand lectura te ajuta sa iti imbunatatesti vocabularul.
-Din jocuri virtuale nu ai nimic, de invatat pentru tine ca sa te ajute mai departe in viata, pe cand in carti ai, chiar foarte multe.

-jocul virtual provoaca dependenta iar lectura nu.

1 răspuns:
| AFRAIDs a răspuns:

In ce priveste lectura.Aceasta hraneste oarecum mintea/imaginatia/intelectul.Tu citind carti de povesti, fabule, basme mintea ta e alimentata cu lucruri imaginare care te pot afecta, deoarece imaginatia, mintea omului care a creat-o poate nu era atat de sanatoasa.In legatura cu jocul virtual la fel, iti umplii mintea cu lucruri prea nesemnificative cand poti tinde catre un ideal.