| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Cum sunt căminele de la Universitate? Exista bai pe etaj sau proprii? Ce parere aveti despre Arcca sau West Gate? In căminele universității se impune o anumita pe in care trebuie sa intre studenții? Dar la privat?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de la camine la camine, unele au bai comune, pe etaj, altele au bai in fiecare camera. De obicei caminele mai scumpe au conditii mai bune.
Ce sa se impuna?

11 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne explică:

Scuze,telefonul a corectat aiurea.O anumita ora, de exemplu dupa ora 22:00 nu mai iese nimeni din camin.

| PamfleticaTotHellenne explică:

Mi-ar placea sa stau la caminul facultatii, insa conditiile sunt destul de proaste, iar o singura baie pe etaj...As fi vrut sa incerc sa stau la un camin din cadrul universitatii cu o verisoara care este la o alta facultate, dar tot la Universitate, insa nu stiu nici administratorii. Va trebui sa ma gandesc mult

| PamfleticaTotHellenne explică:

laughing) risc. Ma gandeam ca exista reguli de genul asta.

| PamfleticaTotHellenne explică:

Suna bine, dar are si atatea dezavantaje caminul...

| PamfleticaTotHellenne explică:

Nici eu nu stiu cat as putea sa rezist pentru ca nu suport tot timpul galagia. M-am gandit si la chirie, insa as fi doar eu cu prietena mea.

| PamfleticaTotHellenne explică:

La chirie nu cred ca as putea s-a pentru ca nu am cu cine. Daca as s-a doar cu prietena mea, cu siguranta as plati foarte mult, iar un camin privat ajunge la aproximativ 600 de lei lunar (Arcca si West Gate)

| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista asa ceva in camine studentesti, poti sa intrii si sa iesi si la 4 dimineata... Dar probabil o sa-ti iei niste slapi on cap de la colegii de camera. happy

| CuriousStuff a răspuns:

Sunt camine si camine, sunt si cu conditii foarte bune, de obicei mai scumpe, dar cum am zis, depinde si de facultate.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu, ar fi culmea sa nu te lase in facultate sa iesi la partyuri si sa stai cat vrei tu. laughing

| CuriousStuff a răspuns:

Eu nu stau in camin si nu cred ca ar fi pentru mine. Stau intr-o chirie cu inca doua persoane. Dar am colegi care stau in camin si le place foarte mult. Si au insistat enorm sa merg. Ideea e ca poti sa faci o gramada de prostii prin caminele studentesti... Dar eu nu sunt genul.

| CuriousStuff a răspuns:

Eu stau cu prietena si cu inca un baiat intr-un apartament cu 2 camere. Platim cam 260 de lei pe luna la chirie si inca vreo 100-200 de lei utilitati. +mancarea. e destul de scump in chirie. in camin ai avantajul ca poti sa stai sub dus cat vrei, fara sa te gandesti ca platesti mai mult la apa si gaz, poti sa iti faci cat de cald vrei in camera... happy dar cum ai zis, sunt si multe dezavantaje. Gandeste-te bine, pune-le in balanta si vezi unde iti convine mai mult. unele sacrificii oricum trebuie sa faci in ambele parti.