| paula10 a întrebat:

Buna!
Vara aceasta mi-am facut 2 cereri de transfer, nu mi s-au aprobat, azi am mai facut una, adica e la a 3 a clasa la care nu am nicio sansa pentru ca sunt ocupate locurile, doar daca cei corigenti nu trec, adica raul lor se transforma in bine pentru mine. La un liceu mai slab nu pot incerca pentru ca parintii nu ar fi de acord categoric.
Ce sanse am daca nu trec corigentele acei elevi? Nu media este problema.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa-ti fie aprobat transferul, daca respectivii nu reusesc la corigenta, in acest caz ar ramane repetenti si se micsoreaza numarul de elevi din clasa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă o parte ( sau măcar unul ) din elevii corigenţi NU au promovat examenul de corigenţă, vor rămâne repetenţi - deci, se vor "elibera" nişte locuri în acea clasă...
În acel caz, ai şanse de a te transfera acolo happy

Toate cele bune!