| Anonim33123 a întrebat:

voi da simularea azi la mate. cum ar trebui sa reactionez? ce o sa ma fac? daca lesin? nota asta e posibil sa o iau si la examen? de ce? VA rooogg..ajutati-ma..primul raspuns.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

E prima ta simulare, te înțeleg! Însă nu e atât de complicată precum crezi, ba chiar va fi mai simplă decât te așteptai! Și nu, nu vei lua aceeași notă și la examen! Mai ai încă jumate de an să înveți, să-ți pui la punct neclaritățile!
Fără frică!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa lesini? la o prapadita de simulare unde nota nici macar nu conteaza? ce dracu.
la bac ce ai sa faci, la examene la facultate daca dai si oral si te asculta cu un amfiteatru plin in spate ce ai sa mai faci?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te relaxezi.Nu vei lua aceeasi nota la examen, ci mai mare, pentru ca vei avea o idee in privinta modului de examinare.Importanta e stapanirea emotiilor.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai invatat nu trebuie sa te stresezi