| EmylyaEmy a întrebat:

Buna!
Voi da test la romana din "Lostrita" de Vasile Voiculescu si eu inca sunt nedumerita in legatura cu ceea ce trebuie sa cupinda comentarea semnificatiei titlului. Adica serios... cine ar putea scrie doua pagini despre simplul cuvat "Lostrita"? Am citit povestea, dar nici nu prea am inteles mare lucru. Am cautat si pe net, dar ce sa fac, ma apuc sa invat pe derost? laughing

Cum sa scot una-doua pagini din titlu? laughing
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| George_Mario_1996 a răspuns:

Bagi vorbareala de aia gen ''Acest titlu atrage atentia receptorului datorita faptului ca este un cuvant rar auzit in vocabularul de zi cu zi, etc...''
Funda? big grin