| Mihai_Dyana_1994 a întrebat:

Vreau sa dau probele pentru educatoare in liceul pedagogic.Sunt grele? Se intra greu in liceu?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( pedagogic ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......I_2015.pdf

Toate cele bune.

| MedionTcO a răspuns:

laughing Daca ai sti ce usor e.Trebuie sa inveti bine.Proba sportiva e super usoara.Trebuie sa alergi 600m si sa faci 4 exercitii de gimnastica, care ti le spune comisia.Cel putin asa se da in Tg Neamt.

| Mihai_Dyana_1994 explică (pentru MedionTcO):

Te pune sa te rostogolesti, sa sari capra?

| Mihai_Dyana_1994 explică (pentru MedionTcO):

Multumesc!

| MedionTcO a răspuns (pentru Mihai_Dyana_1994):

Da,prostii de astea.E super usor.