| shadow10 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor in legatura cu competentele de la engleza si anume : daca la una dintre probele de la engleza, in dreptul calificativului, este trecuta o linie, inseamna ca am picat bac-ul? DAU FUNDA! Multumesc si va doresc o zi frumoasa!

1 răspuns:
| Yzzie a răspuns:

Salut! In primul rand,incearca sa te calmezi.
In al doilea rand,la engleza nu se dau note, dupa cum ai aflat, ci, cum spui tu, calificativ.Competentele astea nu ai cum sa le pici, poate doar sa iei a1 ori a2 daca nu esti cunoscator al limbii engleze.Nu am auzit pana acum de o linie.
Posibil sa nu se fi hotarat profesoara asupra calificativului.
p.s. Eu, dau bac-ul anul acesta.Am colegi care nu stiau sa raspunda la intrebari in legatura cu varsta, oras etc si au primit a2. Sfatul meu este ca, luni, sa mergi si sa intrebi profesoara clasei ce calificativ ai luat.Nu ai avea cum sa pici pentru ca asta ar insemna ca profesorul sa fie incompetent, mai ales ca dupa ani de studiu sa nu raspunzi la intrebari simple.
Succes in continuare!